18
دسامبر

راهنمای نصب لوله عمودی

راهنمای نصب لوله عمودی بسیار مهم می‌باشد. نصب لوله عمودی باید با دقت و با شیب مناسب انجام شود. فرقی نمی‌کند که لوله عمودی در داخل سازه نصب شود یا بیرون, زیرا کاربرد آن یکی می‌باشد. بسته به نوع لوله, کارها می‌توانند ساده‌تر یا پیچیده‌تر باشند, زیرا کار با لوله دشوارتر خواهد بود و فرایند نصب لوله عمودی به نیروی کار و تجهیزات اضافی نیاز دارد. شایان ذکر است, در ادامه از شرکت برج پلیمر به بررسی راهنمای نصب لوله عمودی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید! قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید لوله پلیکا به صفحۀ خرید لوله پلیکا مراجعه کنید

در ادامه به بررسی مراحل نصب لوله عمودی می‌پردازیم.

راهنمای نصب لوله عمودی | برج پلیمر

مراحل راهنمای نصب لوله عمودی

مراحل نصب لوله عمودی , برای شروع, باید تعیین کنید که لوله چقدر باید پیش برود و تعیین کنید که لوله در چه ارتفاعی به دستگاه خاص متصل می‌شود یا به لوله دیگری اتصال پیدا می‌کند. اطلاعات مهم دیگر تعیین ارتفاع نصب نهایی است. ارتفاع اولیه و نهایی هر دو باید در نقطه داخلی لوله اتصال, درست در وسط لوله اندازه گیری شود. بر همین اساس در ادامه به تمامی مراحل راهنمای نصب لوله عمودی خواهیم پرداخت.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید لوله pvc اصفهان به صفحۀ لوله pvc اصفهان مراجعه نمایید.

• قبل از نصب لوله عمودی

1. تجهیزات نصب: دستگاه‌های غلتکی, دستگاه ضربه زدن, دستگاه برش, براکت.

2. آماده سازی مواد: خط لوله ایمن, آچار گشتاور, کولیس ورنیه, روان کننده خنثی (مانند شستشوی تمیز).

3. تجهیزات مکانیکی را برای اطمینان از یکپارچگی باید مورد بررسی قرار گیرد. دستگاه‌های شکاف غلتکی باید برای جلوگیری از لرزش دستگاه در یک مکان مسطح بزرگ قرار داده شوند و با توجه به اندازه براکت تنظیم لوله, بر کیفیت شیار غلتکی مخزن فشار, تأثیر گذاشته و ایمنی دستگاه را تضمین کند.

• مرحله دوم, شیار رول فولادی

1. در ادامه راهنمای نصب لوله عمودی, لوله را با لوله کاتر به طول دلخواه برش می‌دهیم. برش باید با مرکز لوله عمودی باشد, به آرامی برش دهید و سوراخ‌ها را بردارید.

2. یک غلتک لوله شیاردار و یک غلتک نگهدارنده لوله در انتهای قفسه قرار می‌گیرد در وسط براکت کمی به سمت بیرون, موقعیت زیر غلتک فولادی ماشین‌های برش مناسب می‌باشد.

اندازه گیری عمودی سطح لوله فولادی, لوله فولادی را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که محور رول موازی با دستگاه برش است. همچنین دستگاه‌های برش غلتکی در نزدیکی انتهای سطح کلاهک لوله بماند.

3. دسته فشار چرخ دستگاه‌های اسلات غلتکی فشار را فشار دهید, لوله نور را فشار دهید تا موتور دستگاه غلتکی شکاف روشن شود, سپس فشار پمپ آهسته از اندازه مناسب استفاده می‌کند تا فشار رول پایینی دیواره بیرونی لوله به طور یکنواخت در لوله فولادی تا عمق از پیش تعیین شده شیار نصب لوله عمودی قرار گیرد.

مراحل راهنمای نصب لوله عمودی | برج پلیمر

4. اندازه گیری عرض, عمق و گرد بودن شیار طبق استانداردها.

5. یکی از موارد اصلی راهنمای نصب لوله عمودی این است که پیچ فشار را بچرخانید, پمپ هیدرولیک را فشار دهید, رول بالایی برای خروج از لوله بالا ست کنید و سپس لوله را بردارید. بررسی کنید که آیا سطح آب بندی انتهای لوله آسیب دیده است یا خیر. اگر حصار آسیب دیده باشد, واجد شرایط نمی‌باشد.

• مرحله سوم, نصب گیره لوله

1. قبل از نصب انتهای لوله برای بررسی پاسخ, لوله سوراخ شده می‌تواند بر ناحیه بسته تأثیر بگذارد و عملکرد آب بندی را مورد اشکال قرار دهد.

2. لبه مهر و موم, کناره‌ها و پشت به طور مساوی با روان کننده باید پوشانده شود تا نصب آسان و بدون خش باشد.

3. حلقه چرخش اول, قرار دادن یک لوله فولادی در موقعیت آب بندی و یک لوله فولادی دیگر, قرار دادن مهر و موم وارونه بسیار مهم می‌باشد. سپس حلقه آب بندی در وسط دو رابط قرار داده و دو انتهای شکاف باید مطابق با استانداردها باشد.

4. محور لوله را بررسی کنید تا خط مرکزی آن دو بر هم منطبق باشد. این عامل یکی از موارد اصلی راهنمای نصب لوله عمودی می‌باشد. روی رابط حلقه بیرونی زیر گیره نصب می‌شود و لبه لوله را به بست لوله متصل می‌کند. با استفاده از هر دو دست, گیره گوش را با یک چکش (چکش لاستیکی) فشار دهید و بالا و پایین را ببندید. مهر و موم‌هایی که در نصب لوله عمودی با چرخاندن یکنواخت با آچار گشتاور به سوراخ‌های پیچ در گیره وارد می‌شوند تا پیچ‌ها سفت شوند از خوردگی جلوگیری می‌کنند.

5. بررسی کنید که آیا گیره دایره کامل در شیار قرار می‌گیرد یا خیر.

• مرحله چهار, نصب و راه اندازی

1. نصب سر مکانیکی لوله: سطح مقطع باید در محل اتصال شکاف لوله باشد. این مورد در راهنمای نصب لوله عمودی باید بسیار جدی گرفته شود.

2. دهانه‌های V شکل واحد متصل به پایه لوله عمودی مهم می‌باشند. طول زنجیره را با سطح پین تنظیم کنید, سپس انتهای دیگر مهره اتصال زنجیر را تنظیم کنید تا محکم روی دستگاه قرار گیرد.

در لوله با اندازه سوراخ مربوطه, وظیفه تعیین موقعیت مته هسته برای حفاری را بر عهده دارد. هنگامی که اهرم مته اره سوراخ دار به آرامی در نزدیکی موقعیت مناسب لوله کشیده می‌شود, فرایند نصب باید انجام شود. همچنین در ادامه روغن کاری مناسب, مایع خنک کننده را اضافه کنید.

3. روی سطحی تمیز و صاف به اندازه سوراخ لوله, لاک روغنی بزنید و آن را صاف کنید.

4. لبه آب بند و پشت با استفاده از روان کننده, به شیار مثلث مکانیکی مهر و موم شده, پوشیده کنید. همچنین در ادامه راهنمای نصب لوله عمودی باید ذکر کرد که بررسی کنید شکاف حلقه آب بندی با سوراخ‌ها یکنواخت باشد. در ادامه در سوراخ‌های لوله نصب بالا و پایین, پیچ‌ها را از دو طرف به طور مساوی با آچار گشتاور محکم کنید.

• مرحله پنجم, تست نصب لوله عمودی

1. در زمانی که کل خط نصب لوله عمودی انجام شده است, آزمایش فشار سیستم باید انجام شود. قبل از آزمایش فشار, باید به طور کامل تست شود و قطعات مختلف باید مورد بررسی قرار گیرد. پس از گذراندن تست فشار لوله باید مورد تأیید باشد.

هنگامی که خط لوله پر از آب فشار متوسط است, گیره‌ها, مهره‌ها و سایر لوازم جانبی را سفت نکنید. فشار تست فشار, مدت زمان, واجد شرایط بودن و… مطابق با استانداردهای مربوطه اجرا شده است.

ما در این بخش به بررسی مراحل نصب لوله عمودی پرداختیم. در ادامه به موضوع مزایای استفاده از راهنمای نصب لوله عمودی می‌پردازیم.

مزایای استفاده از راهنمای نصب لوله عمودی | برج پلیمر

مزایای استفاده از راهنمای نصب لوله عمودی

مزایای استفاده از راهنمای نصب لوله عمودی , در این مقاله از شرکت برج پلیمر به بررسی راهنمای نصب لوله عمودی پرداختیم. همچنین در این مقاله به انواع مراحل نصب لوله عمودی نیز پرداخته شد. شما می‌توانید با استفاده از این راهنما به سادگی لوله عمودی خود را نصب کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای نصب لوله عمودی با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید.