13
نوامبر

بهترین نوع لوله کشی ساختمان

بهترین نوع لوله کشی ساختمان , لوله‌کشی فاضلاب یکی از مهم‌ترین بخش‌های تأسیسات در هر ساختمانی است. وقتی از تأسیسات ساختمانی صحبت می‌کنیم, کیفیت کار و نیز کیفیت مواد اولیه استفاده شده اهمیت فراوانی دارد. بیشتر این تأسیسات به صورت توکار در ساختمان‌ها کار می‌شوند و خرابی و عیب‌یابی آن‌ها دشواری‌های زیاد را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل کیفیت و اطمینان حرف اول را در این زمینه می‌زند. برای لوله‌کشی فاضلاب, از لوله‌های گوناگونی از طول سال‌های گذشته تا امروز استفاده شده است. هر کدام از این انواع لوله, مزایا و معایب خود را دارند و شما برای خرید لوله پلیکا باید آن را بدانید . قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در مورد بهترین برند لوله فاضلاب ساختمان به صفحۀ بهترین برند لوله فاضلاب ساختمان مراجعه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا با بهترین نوع لوله کشی ساختمان آشنا شویم و ببینیم که خرید لوله فاضلاب برای ساختمان امروزه بیشتر از کدام نوع انجام می‌شود.

بهترین نوع لوله کشی فاضلاب ساختمان | برج پلیمر

انواع لوله‌ دربهترین نوع لوله کشی ساختمان

از گذشته تا امروز انواع بسیار متنوعی از لوله‌ها برای فاضلاب منازل و ساختمان‌ها استفاده می‌شده است که بسیاری از آن‌ها منسوخ شده و دیگر استفاده نمی‌شوند. در ادامه با مهم‌ترین انواع لوله‌هایی که برای انتقال فاضلاب استفاده می‌شود, آشنا می‌شویم:

1. لوله‌های فاضلاب چدنی

یکی از انواع قدیمی‌تر لوله‌های فاضلاب, لوله‌های چدنی هستند. این لوله‌ها از نوع چدن خاکستری بوده و اتصالات نیز در این سیستم از نوع چدن بوده است. برای متصل کردن قطعات در این روش, از سرب داغ استفاده می‌شده است. این نوع از لوله‌ها ضخیم و مستحکم بودند اما اشکالاتی هم در برداشتند.

این مدل از لوله‌ها وزن بالایی داشتند و به همین علت نصب آن‌ها با سختی‌هایی همراه بود. به علاوه دست مهندسان برای طراحی مسیر با استفاده از این لوله‌ها نیز باز نبوده است. این لوله‌ها همچنین آسیب‌پذیر بودند و پس از مدتی خرابی به سراغ آن‌ها می‌آمد.

در گذشته همچنین از لوله‌های مسی نیز به عنوان لوله‌های فاضلاب استفاده می‌شده که دیگر به دلایل گوناگون منسوخ شده است.

2. لوله‌های فاضلاب پلی اتیلن

این مدل از لوله‌های فاضلاب هم در داخل خانه‌ها و هم به عنوان لوله‌های اصلی در سیستم فاضلاب شهری استفاده می‌شود. این مدل از لوله‌ها یکی از بهترین نوع لوله کشی ساختمان  و برای فاضلاب شهری به شمار می‌روند. این مدل از لوله‌ها مقاوم و مستحکم هستند و طول عمر بسیار بالایی دارند. مزیت بزرگ خرید لوله فاضلاب برای ساختمان از نوع پلی‌اتیلن این است که وزن سبکی دارند و نصب و راه‌اندازی آن ساده‌تر است.

3. لوله فاضلاب PVC

این مدل از لوله‌ها, از نوعی پلاستیک فشرده به نام پی‌وی‌سی تولید می‌شوند که وزن پایین و مقاومت بسیار بالایی دارند. این لوله‌ها بسیار پرکاربرد هستند و در سایزهای گوناگون و در رنگ سفید به فروش می‌رسند. این لوله‌ها را می‌توان یکی از بهترین نوع لوله کشی ساختمان دانست.

مزیت این لوله‌ها این است که حتی نسبت به اسیدها هم مقاوم هستند و می‌توانند به خوبی و بدون آسیب, آب را با فشار بالا عبور دهند.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات در رابطه با لوله فاضلاب ساختمانی به صفحۀ لوله فاضلاب ساختمانی مراجعه کنید.

4. لوله‌های فاضلاب پلیکا (UPVC)

این مدل از لوله را می‌توان بهترین نوع لوله کشی فاضلاب ساختمان دانست. لوله UPVC بسیار پرکاربرد است و درصد بالایی از لوله‌های امروزی از این نوع هستند. این لوله‌ها از جنس پلی ونیل کلراید ساخته شده‌اند و مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند.

این لوله‌ها ضدحریق هستند و آتش را در ساختمان پخش نمی‌کنند. ساختار این لوله‌ها طوری ساخته شده که در آتش‌سوزی‌های گسترده تنها در یک نقطه می‌سوزند و آتش را گسترش نمی‌دهند.

این لوله‌ها جنسی بسیار سبک دارند و به خوبی می‌توانند دماهای بالا و یا پایین را تحمل نمایند. دیگر مزیت لوله‌های فاضلاب پلیکا (UPVC) این است که زنگ نمی‌زنند و رسوب نیز جمع نمی‌کنند. این لوله‌ها کاملاً در برابر اسید و باز مقاوم هستند.

عیب این لوله‌ها این است که در دماهای زیر صفر درجه و در صورت عبور آب داغ ممکن است دچار ترک‌خوردگی و شکستگی شوند. خرید لوله فاضلاب برای ساختمان امروزه بیشتر از نوع لوله UPVC است.

5. لوله فاضلاب پوشفیت

یکی دیگر از انواع بهترین نوع لوله کشی فاضلاب ساختمان, لوله‌های پوشیفت هستند. این لوله‌های پرکاربرد, از جنس پلی پروپیلن ساخته می‌شود.

این لوله‌ها بسیار سبک و مستحکم هستند. این مدل از لوله‌های فاضلابی نیز ضد حریق به شمار می‌روند و آتش را پخش نمی‌کنند.

لوله فاضلاب پوشفیت, در برابر پوسیدگی و شکستن مقاوم هستند و می‌توانند به خوبی در دماهای بالا و پایین دوام بیاورند.

اتصالات این مدل از لوله‌ها نیز از نوع واشر و سوکت است و در مقابل نشتی مقاومت بسیار خوبی دارند. نصب این مدل از لوله‌های فاضلابی نیز راحت و سریع است و در زمان کمی می‌توان پروژه را به اتمام رساند.

در ادامه به موضوع ویژگی های بهترین نوع لوله کشی ساختمان می‌پردازیم.

بهترین نوع لوله کشی ساختمان | برج پلیمر

ویژگی های بهترین نوع لوله کشی ساختمان

تا این جای مقاله انواع گوناگونی از لوله‌های فاضلاب مورد استفاده در داخل ساختمان را بررسی کردیم. به طور کلی می‌توان این لوله‌ها را به دو دسته فلزی و غیرفلزی تقسیم‌یندی نمود. لوله‌های فلزی که تقریباً منسوخ شده به حساب می‌آیند از نوع مسی و چدنی بوده‌اند.

لوله‌هایی که امروزه مورد استفاده مهندسان تأسیسات ساختمان قرار می‌گیرد, از نوع غیرفلزی با پلاستیکی هستند. لوله‌هایی مانند لوله‌های پلیکا که UPVC نامیده می‌شوند, در حال حاضر پرکاربردترین لوله‌های موجود در بازار ایران هستند.

بسیاری از پروژه‌های ساختمانی و مسکونی با استفاده از این نوع لوله‌ها انجام می‌شود. لوله‌های فاضلاب پوشفیت نیز از لوله‌های جدید موجود در بازار به شمار می‌روند که اقبال به آن‌ها در حال افزایش است.

سخن آخر

انتخاب و خرید لوله فاضلاب برای ساختمان, اهمیت فراوانی دارد زیرا این بخش از تأسیسات اهمیت فراوانی در رفاه ساکنان و بهداشت بنا دارد. استفاده از لوله‌های نامرغوب و اتصالات بی‌کیفیت ممکن است کمی از هزینه‌های کلی بنا در این بخش کم کند اما حتماً شما را مجبور به دوباره‌کاری خواهد کرد.

اگر به دنبال خرید ببهترین نوع لوله کشی ساختمان و لوله‌های باکیفیت برای تاسیسات ساختمان در انواع گوناگون هستید, می‌توانید به وب سایت «برج پلمیر» مراجعه نمایید. این برند تولید کننده لوله و اتصالات UPVC در انواع کاربردها و سایزهای گوناگون است.