20
دسامبر

تعمیر لوله های PVC

تعمیر لوله های PVC برای سالم نگه داشتن لوله‌ها بسیار مهم است. اگر در حال حاضر با نشتی لوله PVC در خانه خود سر و کار دارید, ما چند خبر خوب داریم. آموزش تعمیر لوله PVC فقط به کمی زمان, مواد ساده و کمی گریس نیاز دارد. برای کمک به شما از شرکت برج پلیمر, چند روش مختلف برای تعمیر لوله های PVC را به شما آموزش می‌دهیم و همچنین توضیح می‌دهیم که لوله های PVC چه تفاوتی نسبت به تعمیر خود با سایر لوله‌ها دارد. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید لوله pvc اصفهان به صفحۀ لوله pvc اصفهان مراجعه نمایید.

در ادامه به بررسی دلایل خرابی لوله های PVC می‌پردازیم.

دلایل خرابی لوله های PVC چیست؟

دلایل خرابی لوله های PVC, لوله PVC نوعی لوله ساخته شده از پلیمر مصنوعی به نام پلی وینیل کلراید (PVC) است. لوله های PVC کاربردهای الکتریکی, پزشکی و لوله کشی دارند و گاهی اوقات برای علامت گذاری استفاده می‌شوند. امروزه بسیاری از سیستم‌های لوله کشی از جمله شبکه‌های آب و سیستم‌های آبیاری مزارع به دلیل انعطاف پذیری, سهولت در تعویض و سهولت ساخت, عمدتاً از لوله PVC ساخته می‌شوند. تعمیر لوله های PVC باعث می‌شود تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. لوله PVC به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و گرما اغلب برای انتقال آب در منازل استفاده می‌شوند. سطح صاف این لوله‌ها نیز جریان مؤثر آب را تسهیل می‌کند.

شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به خرید لوله پلیکا به صفحۀ خرید لوله پلیکا مراجعه نمایید.

مهم‌تر از همه, این لوله‌ها بسیار بادوام و مقاوم در برابر کشش هستند و PVC را به جایگزینی مفید برای لوله‌های فلزی گران قیمت تبدیل می‌کند. البته هیچ ماده‌ای کامل نیست و لوله PVC گاهی ممکن است نشت کنند. برخی از شایع‌ترین دلایل نشتی لوله های PVC نصب نامناسب, قرار گرفتن مکرر در معرض دمای انجماد و استفاده نادرست از چسب‌ها هستند. در برخی موارد نادر, لوله‌های PVC ممکن است بشکنند, اگرچه این مورد در لوله‌های آبپاش رایج‌تر است, زیرا در معرض خطر شکستگی قرار دارند.

در ادامه به بررسی دلایل نشتی لوله های PVC می‌پردازیم.

تعمیر لوله های PVC | برج پلیمر

دلایل نشتی لوله های PVC چیست؟

دلایل نشتی لوله های PVC , متأسفانه موارد زیادی وجود دارد که باعث نشت آب در لوله های PVC منزل شما می‌شود. ما برخی از رایج‌ترین دلایل تعمیر لوله های PVC را در زیر لیست می‌کنیم.

1. سن: لوله‌های PVC اغلب به دلیل مواردی مانند چرخه حرارتی, تغییرات سریع دما و قرار گرفتن در معرض اشعه UV می‌توانند در طول زمان تخریب شوند. این عامل می‌تواند باعث ضعف در دیوارها شود که می‌تواند تحت فشار آب شروع به نشت کند.

2. خرابی مفصل: اتصالات لوله های PVC شما در طول زمان احتمال خرابی بیشتری دارد. اگر سطح PVC به درستی برای اتصال جامد آماده نشده باشد یا اتصال لوله به اتصال PVC دقیق نباشد و تغییرات دما اتصالات PVC را لوله‌ها تجربه کند, ممکن است از کار بیفتد. همچنین پاسخ به نور UV باعث انبساط یا تخریب می‌شود.

3. نصب نامناسب: نصب نامناسب یکی از شایع‌ترین علل نشتی یا آسیب به لوله PVC است. اتصالات PVC با استفاده از چسب PVC دومرحله‌ای سیمان می‌شوند. اگر شخصی که لوله PVC شما را نصب کرده است از چسب, فعال کننده یا نیروی مناسب در هنگام گذاشتن لوله‌ها استفاده نکرده باشد, اتصالات به راحتی می‌توانند با گذشت زمان شروع به نشت کنند و تعمیر لوله های PVC مورد نیاز قرار گیرد.

4. عیوب ساختمانی: اگرچه نادر است, اما لوله PVC ممکن است به دلیل نقص ساختمانی از کار بیفتند. اگر دیواره لوله PVC ناهموار باشد یا نقاط ضعفی وجود داشته باشد, ممکن است به مرور زمان دچار نشتی شوید.

5. آسیب فیزیکی: لوله های PVC بادوام اما پلاستیکی هستند, بنابراین بیشتر از لوله‌های فلزی در معرض آسیب فیزیکی است. آسیب به لوله‌های شما می‌تواند در اثر ضربه رخ دهد, به خصوص زمانی که لوله PVC زیر سینک شما باشد. اگر خطوط در خارج از منزل اجرا شوند, مانند خطوط مورد استفاده در خطوط آبپاش, ممکن است در اثر حرکت زمین نیز آسیب ببینند. همچنین انبساط و انقباض خاک در پاسخ به تغییرات رطوبت می‌تواند به مرور زمان باعث ترک خوردگی و ضعیف شدن درزها شود.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید بهترین برند لوله فاضلاب ساختمان به صفحۀ بهترین برند لوله فاضلاب ساختمان مراجعه نمایید.

در ادامه به بررسی نحوه تعمیر لوله های PVC می‌پردازیم.

روش تعمیر لوله های PVC | برج پلیمر

نحوه تعمیر لوله های PVC

نحوه تعمیر لوله های PVC , خرابی دو لوله شبیه هم نیستند. بر همین اساس بسته به علت و شدت نشت, شما می‌خواهید راه حل متفاوتی را اتخاذ کنید. در اینجا چند روش مختلف برای تعمیر لوله های PVC وجود دارد:

1. نوار رزین فایبرگلاس: نوار رزین فایبرگلاس برای تعمیر لوله های PVC به خوبی کار می‌کند تا آسیب را به حداقل برساند. با استفاده از رزین فعال شده با آب که پس از اعمال در لوله سخت می‌شود, نشت را کاهش دهید. این روش برای خرابی‌های بسیار کوچک که فوری نیستند یا برای نشتی‌هایی که نیاز به توجه حرفه‌ای دارند اما در آینده نزدیک قابل رفع نیستند, بهترین کار را دارد.

2. بتونه اپوکسی: بتونه اپوکسی در تعمیر لوله های PVC اساساً سوراخ‌ها, ترک‌ها یا نشتی‌ها را در لوله می‌بندد تا سطح جدیدی ایجاد کند. عملکرد هر اپوکسی کمی متفاوت است, بنابراین حتماً دستورالعمل خرید هر کدام را مطالعه کنید. در بسیاری از موارد, اپوکسی لوله پس از چند دقیقه در هوا خشک می‌شود, پس از آن می‌توانید آب بندی را با آب جاری لوله آزمایش کنید.

3. نوار تعمیر سیلیکون: نوار تعمیر سیلیکونی برای تعمیرات کوچک به خوبی کار می‌کند. از لاستیک برای آب بندی نشتی در لوله‌ها استفاده می‌کند. برای استفاده از آن, نوار تعمیر را محکم دور محل نشتی بپیچید و سپس لوله را تست کنید. اگر نشتی ادامه داشت, از مقدار بیشتری استفاده کنید و از محکم بودن نوار دور لوله اطمینان حاصل کنید.

4. گیره‌های شلنگ: گیره‌های شلنگ از فشرده سازی برای مراقبت از تعمیر لوله های PVC کوچک‌تر استفاده می‌کنند. لاستیک را روی ناحیه آسیب دیده بمالید, سپس گیره‌های شلنگ را به لاستیک وصل کرده و آن را ببندید. گیره شلنگ فقط یک تعمیر موقت است و باید در زمانی که منتظر حضور متخصص و رفع نشتی هستید از آن استفاده کنید.

5. لوله مته: دریل لوله نوعی نوار تعمیری سیلیکونی است که با اعمال فشار و ایجاد درزگیر هوا بین نوار و لوله, لوله‌ها را می‌بندد. در برخی موارد, می‌تواند یک راه حل تقریباً دائمی باشد.

نحوه تعمیر لوله های PVC | برج پلیمر

جمع بندی

در این مقاله از برج پلیمر به بررسی تعمیر لوله های PVC پرداختیم. همچنین در این مقاله به انواع عوامل لوله های PVC نیز پرداخته شد. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران شرکت برج پلیمر ارتباط حاصل کنید.