11
دسامبر

روش جدید تولید خم در لوله های PVC

روش جدید تولید خم در لوله های PVC , هنگام نصب یا تعمیر سیستم آب خود, همیشه شکل دقیق لوله PVC را که برای تکمیل پروژه نیاز دارید, به دست نمی‌آورید. اما لوله های PVC سخت و سفت هستند و شما نمی‌توانید آن را به میل خود خم کنید. خوشبختانه با اعمال حرارت به لوله می‌توانید آن را در خانه خم کنید, حتی بدون ابزار خاصی. بر همین اساس در ادامه از شرکت برج پلیمر به بررسی روش جدید تولید خم در لوله های PVC خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید! قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید لوله پلیکا به صفحۀ خرید لوله پلیکا مراجعه کنید.

در ادامه به معرفی روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از گرما می‌پردازیم. لوله برق خم سرد قیمت های متنوعی دارد و شما میتوانید برای خرید با بهترین کیفیت و قیمت به مدل پلاستیک مراجعه فرمائید.

روش جدید تولید خم در لوله های PVC | برج پلیمر

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از گرما

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از گرما, با استفاده از حرارت می‌توانید لوله های PVC را به قسمتی که می‌خواهید, خم کنید. pvc همان چیزی است که دانشمندان آن را پلیمر آمورف می‌نامند, به این معنی که ذراتی که ساختار آن را تشکیل می‌دهند در آرایه‌های ثابتی نیستند؛ بنابراین اعمال گرما روی PVC باعث نرمی و انعطاف پذیری آن می‌شود.

وقتی لوله خنک شد در موقعیت جدید باقی می‌ماند. سشوار روش ایمن‌تری برای گرم کردن pvc است؛ زیرا لوله را در معرض شعله قرار نمی‌دهد. در اینجا نحوه استفاده از سشوار در روش جدید تولید خم در لوله های PVC آورده شده است:

1. نقطه‌ای را که می‌خواهید لوله خم را در آن قرار دهید با نشانگر یا چوب علامت بزنید. سپس دو علامت در حدود هشت اینچ در دو طرف نقطه خم مورد نظر خود ایجاد کنید. این منطقه گرمایش شما خواهد بود.

2. لوله pvc را روی یک سازه تکیه گاه قرار دهید تا لوله با میز هماهنگ نباشد. مطمئن شوید که نقطه خمش درست در وسط نگهدارنده است. می‌توانید از چوب یا سنگ استفاده کنید.

3. سشوار را روشن کنید و حرارت را روی نقطه داغ قرار دهید و سشوار را سه اینچ از لوله pvc فاصله بگیرید.

4. به آرامی با دست دیگر خود در جهت خم شدن لوله های PVC فشار وارد کنید.

گرمای سشوار در روش جدید تولید خم در لوله های PVC برای خم شدن لوله کافی است. اما ممکن است باعث افتادن و پیچش لوله و غیر قابل استفاده شدن آن شود.

در ادامه به معرفی روش های جلوگیری از پیچ خوردگی در لوله می‌پردازیم.

روش های جلوگیری از پیچ خوردگی در لوله | برج پلیمر

روش های جلوگیری از پیچ خوردگی در لوله

روش های جلوگیری از پیچ خوردگی در لوله :

1. قرار دادن فنر یا کویل

یک فنر را در نقطه‌ای در لوله های PVC قرار دهید که بتوانید آن را خم کنید. می‌توانید یک سیم نازک را به یک انتهای فنر وصل کنید تا پایین آوردن سیم در موقعیت خود آسان‌تر شود. مراحل بالا را با استفاده از سشوار انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد, به سادگی فنر را بیرون بکشید و اجازه دهید لوله قبل از آماده شدن برای استفاده خنک شود.

2. استفاده از شن و ماسه

یکی از روش‌ها برای جلوگیری از پیچ خوردگی در روش جدید تولید خم در لوله های PVC, استفاده از شن و ماسه است. لوله را با ماسه تا یک یا دو اینچ از نقطه‌ای که می‌خواهید خم کنید پر کنید. انتهای لوله را با چوب پنبه یا چسب ببندید تا از ریزش شن جلوگیری شود.

حالا مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید تا با استفاده از سشوار لوله را به شکل دلخواه خم کنید. ماسه را بریزید و بگذارید خنک شود.

در ادامه به معرفی روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از فر یا اجاق گاز می‌پردازیم.

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از فر یا اجاق گاز

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از فر یا اجاق گاز, اگر سشوار ندارید, می‌توانید به سادگی مقداری ماسه در فر یا اجاق گاز قرار دهید. ماسه گرما را به لوله منتقل می‌کند و آن را به اندازه کافی انعطاف پذیر می‌کند تا خم شود.

چرا ماسه؟ این به این دلیل است که ماسه برای مدت طولانی گرم می‌شود. به این فکر کنید که چگونه شن‌های ساحل چند ساعت پس از غروب آفتاب گرم می‌شوند. ماسه به محض خارج شدن از اجاق خنک نمی‌شود و حرارت را به لوله منتقل می‌کند. به علاوه, ماسه به پر شدن لوله کمک می‌کند تا پیچ نخورد. همچنین در ادامه به روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از فر یا اجاق گاز خواهیم رسید.

1. نقطه‌ای را که می‌خواهید لوله را خم کنید با یک نشانگر یا نوار علامت بزنید.

2. لوله را با ماسه تا 3 اینچ فراتر از خم پر کنید.

3. ماسه را در یک ظرف مقاوم در برابر حرارت قرار دهید.

4. یک ظرف پخت را در فر یا روی اجاق قرار دهید و با دمای 431 درجه فارنهایت گرم کنید. ماسه را هم بزنید تا حرارت به طور یکنواخت پخش شود.

5. ماسه را در روش جدید تولید خم در لوله های PVC دوباره داخل لوله بریزید و بگذارید حدود 50 ثانیه تا دو دقیقه بماند.

6. سپس لوله های PVC را به آرامی خم کنید تا به زاویه مورد نظر برسید.

7. ماسه را بریزید و بگذارید لوله خنک شود.

در ادامه به معرفی روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده با آب جوش می‌پردازیم.

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده با آب جوش

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده با آب جوش

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده با آب جوش, دمای آب جوش در روش جدید تولید خم در لوله های PVC به اندازه‌ای بالاست که PVC را انعطاف پذیر کند. در اینجا مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای خم کردن لوله pvc با آب جوش دنبال کنید.

1. یک کتری آب بجوشانید تا بخار شروع به تبخیر کند.

2. انتهای لوله را روی دهانه کتری قرار دهید تا بخار مستقیماً از لوله عبور کند.

3. اجازه دهید حدود پنج دقیقه بماند, سپس لوله را به آرامی به شکل دلخواه خم کنید.

پس از سرد شدن خمش انجام می‌شود. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده, لوله را کاملاً خنک کنید. همچنین, لوله خم شده را تست کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی قوی است که بتواند فشار آب را تحمل کند.

روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده با آب جوش | برج پلیمر

جمع بندی

لوله های PVC (پلی وینیل کلراید) ارزان بوده و به راحتی نصب می‌شوند. برخی از کاربردها نیاز به خم شدن لوله PVC اصفهان در یک زاویه یا حتی در یک دایره کامل دارند. در این مقاله از شرکت برج پلیمر به بررسی روش جدید تولید خم در لوله های PVC با استفاده از ابزار خمشی و همچنین راهنمای تکنیک‌های مختلف خم کردن لوله‌های pvc پرداختیم. شایان ذکر است, شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روش‌های خمشی با مشاوران شرکت برج پلیمر ارتباط حاصل کنید.